حفرهدار قانون تلگرام کودکان محدودیت استفاده

حفرهدار: قانون تلگرام کودکان محدودیت استفاده اینترنت خانواده کوناکری اینستاگرام شبکه اجتماعی آسیب های اجتماعی

گت بلاگز وب‌گردی داشتن شبکه اجتماعی ملی الزامی است

جرم شناس و کارشناس اینترنت گفت: جهت مصون ماندن از آسیب های اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … که نخستین قانونش بی قانونی و مراعات نکردن محدودیت

داشتن شبکه اجتماعی ملی الزامی است

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، سلمان کوناکری گفت: نخستین قانون طلایی که در سال 1996 در آمریکا تصویب شد در خصوص محدودیت های دسترسی کودکان به شبکه های مجازی و اجتماعی است.

عبارات مهم : قانون

کوناکری گفت: این قاون بیان می کند که باید یک نظام و قانون افتراقی جهت دسترسی کودکان به اینترنت داشته باشیم.

جرم شناس و کارشناس اینترنت گفت: در این قانون مصوب شد باید دولت ها جهت ارتقا دانش کودکان خود از چارچوب و استانداردهای خاصی طبعیت کنند. قوانینی که با عدد 13 شروع می شوند یعنی قوانینی که جهت کودکان زیر 13 سال تصویب شده است است و از طرفی تابع کشور پیشگام یعنی آمریکاست مانند قانون 1301 .

کوناکری با اشاره به اینکه در بعضی قوانین چاره ای جز تبعیت کردن از یک قواعد مبنا نداریم، گفت: اطفال زیر 13 سال غالبا به بلوغ عقلی نرسیده اند ولی استثنا هم وجود دارد، بهر حال قوانینی که قرار می گیرد عموم کودکان را دربر خواهد گرفت.

او افزود: در بعضی از کشور های دنیا، تفکیک جنسیتی نیز در اینترنت صورت می گیرد، به طور مثال؛ قوانین جهت اطفالی که در بازه 13 سال وجود دارد با سنین بالاتر باید تفاوت کند قوانینی که جهت افراد بزرگسال تعیین می شود براساس تمیز دادن خوب و بد از نظر عقل و فهم آنان در نظر گرفته می شود.

سلمان کوناکری افزود: وجود اینترنت در منزل قواعد خاصی دارد بعبارتی اینترنت باید با گذر واژه کد ملی صورت بگیرد تا استفاده از اینترنت شخصی باشد حتی در منزل کنترل خانواده در یک سنسور کنترلی و در اختیار پدر خانواده است بعبارتی باید شبکه اجتماعی ملی بسازیم.

وی با اشاره به اینکه پیاده کردن استانداردها در کشور عزیزمان ایران نیاز به یک بستر و محدودیت های متناسب با جامعه کشور ما را دارد گفت: اگر بخواهیم از اثرات مخرب اینترنت در امان باشیم باید یک اینترنت و شبکه های مجازی ملی داشته باشیم.

کوناکری گفت: قبول دارم که اینترنت می تواند به جامعه و خانواده آسیب بزند ولی اصل، ورود به دنیای مجازی اینترنت یا خبر رسان تلگرام نیست.

وی گفت: کشوری با عقبه تاریخی کشور عزیزمان ایران آیا نباید محدودیت خاص خودش را داشته باشد؟ نمی شود در یک فضایی که نخستین فرضیه اش قانون شکنی هست، قانون مداری را جستجو کرد.

وی افزود : در محیطی که نا امن است جهت چپاول اخلاقی طراحی شده است است نباید انتظار مراعات محدودیت های اخلاقی و فرهنگی داشت.

کوناکری گفت: اگر چه ما هم جهت کودکان خود حقوقی قائل هستیم باید دسترسی کودکان به اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … طبقه بندی شده است باشد همچنین در سنین کودکی علاوه بر کنترل های اخلاقی و خانوادگی به قوانین و عوامل کنترلی الکترونیکی هم نیاز داریم.

منصوری جامعه شناس دیگر مهمان برنامه تیترامشب گفت: علت اینکه جهت کودکان دلواپس هستیم این است که کودکان ذهن پاکی دارند، لذا هرکسی که بتواند ذهن کودکان را سریعتر فتح کند قطعا پیروز این میدان خواهد بود.

او گفت: ما سه گروه خانواده داریم که نسبت به اینترنت سه برخورد متفاوت دارند: نخست خانواده هایی که مخالف دسترسی کودکان به اینترنت هستند، این خانواده ها به شدت دلواپس کودکان خود هستند. گروه دوم نه تنها مخالف نیستند بلکه کودک خود را در معرض اینترنت قرار داده و در این دنیای بی حد و مرز رها می کنند، این خانواده ها استفاده کودک از اینترنت را حق مسلم کودک می دانند. سومین نوع خانواده حد واسط را عالی ترین گزینه جهت کودک خود می دانند به این صورت که جهت استفاده از این دنیای تازه حد و مرزی قائل اند.

منصوری گفت: در ژاپن اینترنت تحت اختیار کودکان کاملا کنترل شده است است و بطور میانگین تنها 19 دقیقه هست، این در حالیست که سرانه استفاده از اینترنت در کشورمان 4 ساعت و سرانه مطالعه تنها 8 دقیقه است که واقعا آسیب زاست. او گفت: برخورد خانواده گروه دوم موجب می شود تا کودک به لحاظ معنوی آسیب جدی ببیند.

منصوری گفت: فهم فرهنگی و بلوغ عقلی، مهم مهم در استفاده از اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … است و سن و سال خیی مهم نیست، سن مشخص در کشور عزیزمان ایران جهت استفاده از اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … 13 سال تعیین شده است که به اعتقاد من علت مهم آسیب های اجتماعی در کودکان دقیقا همین است لیکن کودکان ما به آن بلوغ فکری جهت استفاده از این اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … نرسیده اند و همین امر مسئله زا شده است است.

او گفت: سن هویتی از نظر جامعه شناسی 18 سال است ولی من سن را فقط یک عدد می بینم و زیاد به بلوغ فکری معتقدم.

وی افزود: یکی از پرسشها ما این است که خانواده ها سواد فرهنگی ندارند؛ ما جهت همه چیز نیازمند سواد هستیم و این وظیفه سیستم های آموزشی است که این سواد های نوین را در اختیار خانواده ها بگذارد، 70 درصد کودکان امور را بصورت مهارت می آموزند.

او گفت: پدر و مادر باید خود را مسلط به استفاده از تکنولوژی های روز بکنند، باید به مباحث فرهنگی توجه کرد، افت تحصیلی این روزها گریبان گیر دانش آموزان شده است که اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … عامل مهم آن است.

منصوری گفت: پدر باید در کنار رافت محدودیت هایی را جهت کودکان خود قائل باشد، اینکه خانواده ها در برابر رازها کودکان خود مقاومت کمی دارند حقیقتا دلواپس کننده است.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: قانون | تلگرام | کودکان | محدودیت | استفاده | اینترنت | خانواده | کوناکری | اینستاگرام | شبکه اجتماعی | آسیب های اجتماعی

داشتن شبکه اجتماعی ملی الزامی است

داشتن شبکه اجتماعی ملی الزامی است

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog